Biznes
15 grudnia 2020
Proces tworzenia aplikacji mobilnej jest dość czasochłonny i kosztowny, można przeoczyć wiele czynników. Aplikacja powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu, ma mieć takie cechy jak funkcjonalność, minimalizm i intuicyjność. W tym artykule zwracamy uwagę na kilka ważnych aspektów, które należy przewidzieć przed rozpoczęciem projektu tworzenia aplikacji mobilnej
Na rynku dostępnych jest wiele platform, natomiast najpopularniejszy i najczęściej używany jest system iOS i Android. Dla każdej z tych platform stosowane są różne narzędzia i język programowania. Decydowanie się tylko nad jednym systemem nie jest dobrym pomysłem, gdyż optymalna aplikacja mobilna to taka, która działa na wielu platformach.
Kolejnym kosztem stworzenia aplikacji mobilnej, którym należy uwzględnić w budżecie projektu to testowanie. Testowanie jest jednym z kluczowych elementów cyklu życia rozwoju oprogramowania. Właściwe testowanie obejmuje szeroki zakres użytkowników testujących aplikację pod kątem błędów i użyteczności. Im bardziej złożony produkt, który planujesz opracować, tym dłużej zajmie przetestowanie go i naprawienie błędów.
Testowanie mobilne jest bardziej skomplikowane ze względu na dużą różnorodność urządzeń mobilnych. To znaczenie wykracza poza system Android i iOS.
Wymagana jest solidna strategia rynkowa, która pozwoli użytkownikom na wyszukanie i zidentyfikowanie Twojej aplikacji mobilnej, aby ją pobrać. Działania takie jak pozycjonowanie, publikację sponsorowane czy też płatne kampanie reklamowe generują duże koszta.
Pomyśl o tym, jak promować aplikację przed uruchomieniem rozwiązania.
Rozwój aplikacji mobilnej jest procesem stałym/ciągłym, wymagającym systematycznego doskonalenia i regularnych aktualizacji. Im bardziej złożony projekt, tym większy budżet będzie potrzebny do jego utrzymania.
Zwróć uwagę, że będziesz musiał zastosować poprawki zabezpieczające, wprowadzić zmiany w aplikacji wraz z wydaniem nowego systemu operacyjnego iOS/Android, naprawić błędy, dodać nowe funkcje i zapewnić wsparcie użytkownikom.
Koszty funkcjonalne to koszty wdrożenia funkcjonalności aplikacji.
Na koszt aplikacji mobilnej wpływa to, jakie funkcjonalności będzie ona oferować jej użytkownikom. Należy zauważyć, że bardziej złożona funkcja jest równoważona przez wyższy koszt utworzenia aplikacji mobilnej. Ponadto, zbyt duża ilość funkcji może znacząco spowolnić działanie aplikacji lub utrudnić użytkownikowi podejmowanie działań.
Poniżej znajdziesz tylko część funkcjonalności, jakie można dodać do aplikacji mobilnej.
Istnieją dodatkowe elementy, o których należy pamiętać, a mianowicie miejsce na przechowywanie i przetwarzanie danych. Czynniki te kosztują i muszą być brane pod uwagę przy budżetowaniu aplikacji mobilnej.
Pamiętaj, że koszty za przechowywanie danych nie są jedynym wydatkiem związanym z przechowywaniem w chmurze. Może być również konieczne płacenie za różne operacje związane z danymi, takie jak transfer danych, zarządzanie pamięcią masową itp.
Powyżej przedstawiliśmy 6 ukrytych kosztów, o których często zapominamy szacując koszty stworzenia aplikacji mobilnej.
Stworzenie dokładnego budżetu to niezbędny pierwszy krok w tworzeniu aplikacji.
Upewnij się również, że Twoje wymagania są ustalone od początku. Im dalej wprowadzisz zmiany w procesie rozwoju, tym bardziej kosztowne będzie naprawianie rzeczy.
Jeśli chodzi o budżet na rozwój aplikacji mobilnych, należy pamiętać, że wraz z początkowym kosztem projektowania i rozwoju, wystąpią również bieżące wydatki związane z projektem.
© 2020 BLACK CORE. Wszystkie prawa zastrzeżone.